Povala

Galéria

Napoly rozprávku-napoly muzikál z dielne autorov Gábora Pressera, Dusana Sztevanovitya a Pétera Horvátha hrajú s obrovským úspechom rôzne divadlá už od jeho prvej premiéry v roku 1988.

Vo Fiľakove nás s touto hrou navštívi 16. júna 2024 (v nedeľu) Divadlo Thália z Košíc s predstavením, ktoré sa zrodilo pod režisérskou taktovkou Pétera Dudása.

Aj tie najšedšie všedné dni ukrývajú zázraky. Najmä, ak existuje pavučinou posiata, tajomná povala, kde na každého čakajú čarovné, veľké stretnutia. Objavuje sa tu toľko tvorov! Pokoj hľadajúci a celú večnosť v nekonečne blúdiaci duchovia. Ľudia túžiaci po láske a šťastí, skúmajúci tajomstvá vesmíru a ľudského poznania, ale nevšímajú si zázraky na dosah ruky. Táto zvláštna povala je kráľovstvom rozprávok. Miešajú sa spomienky, sny, dobrodružstvá. Miesto si tu nájde aj hmla zabudnutých kútov a hviezdny prach. Aj kriminálny prípad sa skrotí do lyrického príbehu. Opäť vyjde najavo, že každý túži po mieste, kde sa môže cítiť ako doma a kde vždy zvíťazí láska a dobrá vôľa. Zisťujeme, čo všetko sme ochotní obetovať a čo sme schopní urobiť pre druhých, keď sú naše najobávanejšie poklady v ohrození. Tento legendárny rozprávkový muzikál nám kladie dôležité otázky. Všimneme pravú tvár vecí? Dokážeme sa vyrovnať s rozostrením svetla a tieňa? Vieme vybrať medzi skutočnými a zdanlivými hodnotami? Aj z povaly s pavučinou sa môže nehybne precestovať celý vesmír. V každodennom živote sa môžu otvárať závratné časové horizonty.

Na tento rodinný muzikál pre deti od 9 do 99 rokov si môžete zabezpečiť vstupenky za 12 eur alebo zľavnené (študenti, dôchodcovia) za 8 eur ONLINE alebo v kancelárii MsKS na 2. poschodí.

Dĺžka podujatia: 130 minút
Dátum lokálnej premiéry: 16. jún 2024

Kliknutím na dátum alebo čas zobrazíte podrobnosti predstavenia
Nedeľa, 16. 6. o 17:00 Vypredané
Mestské kultúrne stredisko vo Fiľakove
Názov: Povala
Cena: 12,00 €
Miesto: Mestské kultúrne stredisko vo Fiľakove
Námestie slobody 30
986 01 Fiľakovo
Zobraziť na mape