Éva Korpás: Zvony srdca # divadelno-koncertné predstavenie

Éva Korpás: Zvony srdca # divadelno-koncertné predstavenie

Hudobný album Évy Korpás s názvom Zvony srdca sa tentokrát nepredstaví publiku vo forme koncertu, ale nadobudne charakter zložitejšieho divadelno-koncertného predstavenia. V produkcii okrem ľudovej hudby silne rezonuje súčasné umenie. Staneme sa svedkami žánrovej pestrosti, dôjde k ich prelínaniu, pri ktorom sa spoja do jedného kompaktného celku hudba, literatúra, tanec a divadlo. V modernom spracovaní sa skúmajú večné otázky o láske, sklamaní, emóciách a ľudských vzťahoch.

Veľkolepé predstavenie, ktoré nesie názov Zvony srdca # divadelno-koncertné predstavenie, na javisku predvedie 17 účinkujúcich. S Évou Korpás - umelkyňou a speváčkou ľudových piesní, viacnásobnou laureátkou prestížnych cien Harmónia a Fonogram, tiež nositeľkou ocenenia Külhoni Magyarságért Díj a Pro Urbe - vystúpi šesť speváčok, Boglárka Czajlik, Csenge Janovszki, Réka Korpás, Lili Lakatos, Júlia Szabó a Viktória Zsoldos. Spolu s nimi sa o hudobný zážitok postará päť hudobníkov - interpretov ľudovej hudby, Klári Csernók (primáška), Ádám Takács (husle), Endre Papp (viola), Sándor Kuti (cimbal) a Zoltán Hanusz (kontrabas). Tanečné umenie bude na javisku reprezentovať Attila Tókos a Júlia Paput zo súboru Magyar Nemzeti Táncegyüttes spolu s Barnom Szeverényim, tanečným umelcom zo súboru Magyar Állami Népi Együttes. Režisérkou divadelno-koncertného predstavenia je Rozália Gergely, ktorá na produkcii spolupracuje aj ako bábkoherečka spolu so Zoltánom Dávidom Györgyom. V inscenácii dostanú miesto aj vtáky, hady a ryby. Vták je silným motívom maďarskej ľudovej hudby a piesní, had a ryba sú odkazom na Bibliu. Ich významové vrstvy sa postupne odhalia pred publikom počas hry v rukách bábkarov. Súhru starého a nového uzavrie do jednotného celku vizuálny svet Márka Horvátha, kostýmového a bábkarského výtvarníka. Popri ľudových tradíciách stelesnených hudbou sa objaví vizuálne abstraktný moderný svet plastu a neónových farieb. Divadelno-koncertné predstavenie tým chce poukázať na vývoj a zmenu ľudských vzťahov v súčasnom chápaní.

Lístky na predstavenie sú dostupné v predpredaji online na stránke www.kultura.filakovo.sk, alebo osobne v kancelárii MsKS. Zľavnené vstupenky pre študentov a seniorov si môžete zakúpiť len osobne v MsKS.

Fotografie pripravil: Gábor Gibbó Kiss

Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.

Dĺžka podujatia: 80 minút
Dátum lokálnej premiéry: 17. december 2022

Nenašli sa žiadne naplánované predstavenia pre toto podujatie.