Koncert - Peter Bič Project (predkapela Steve Misik & Co.)

Koncert  - Peter Bič Project (predkapela Steve Misik & Co.)

Galéria

Kapela PETER BIČ PROJECT vznikla v roku 2010, s tanečným singlom Hey Now prerazila v Dánsku aj v Spojených štátoch. Dnes je jedna z najhranejších a najobľúbenejších skupín na Slovensku. Medzi ich najhranejšej skladby patria: Priznanie II., Hlava, Máj, Čoskoro, Stoj, Nedívaj sa tak, Láva, Skúšame sa nájsť či Where Did You Go.

Okrem Slávika za rok 2012 kapela Peter Bič Project získala divácke ocenenie OTO 2019 v kategórii najlepšia hudobná skupina. V roku 2020 boli nominovaní na Krištáľové krídlo. V marci v roku 2022, si po opätovnej nominácii za rok 2021 túto cenu prevzali.

V roku 2021 vyšiel v poradí piaty štúdiový album so šestnástimi nahrávkami, ktorý je druhý kompletne nahratý so slovenskými textami, a má názov Hlava.

Kapela prešla v minulosti zásadnými zmenami. Teraz ju tvoria členovia: Peter Bič, Viktória Vargová, František Jano, Martina Timková, Eduard Kiss, Rasťo Boroš.

Ako predkapela vystúpi prog-rocková skupina STEVE MISIK & CO. Ich hudba je založená na koncepte snahy o fúziu rôznych žánrov, rôznych imaginárnych svetov, rôznych fantázií v každej skladbe, ale so zachovaním vlastnej tváre. V textoch poukazujú na civilizačné problémy spoločnosti a duševný svet človeka. V roku 2016 vydali svoj debutový album ¨Schizoemphatic¨, na ktorom sa podieľali rôzni umelci z celej Európy. V roku 2020 skupina vydala nový singel ¨Such is Life¨, ktorý mal dobrý ohlas v rockových rádiách po celom svete. V roku 2021 mali možnosť spolupracovať na jednom zo svojich nových singlov ¨Stuck in the Truck with Special Guest¨ s takým skvelým a svetoznámym hudobníkom, producentrom, majstrom kláves, akým je Derek Sherinian (Sons Of Apollo, Black Country Communion, Ex. Dream Theater, Ex. Kiss, Ex. Billy Idol, Ex. Alice Cooper, Ex. Yngwie Y. Malmsteen, Ex. Whitesnake)

ZĽAVNENÁ CENA vstupenky na máj - jún: 15 €

ZĽAVNENÁ CENA vstupenky na júl - august: 17 €

Na mieste: 19 €

Predpredaj vstupeniek: online na www.kultura.filakovo.sk, alebo osobne v MsKS v pracovných dňoch medzi 8:00 – 16.00 hodinou.

Dĺžka podujatia: 165 minút
Dátum lokálnej premiéry: 13. august 2022

Kliknutím na dátum alebo čas zobrazíte podrobnosti predstavenia
Sobota, 13. 8. o 19:45 Kúpiť
Hradný areál / Várudvar
Názov: Koncert - Peter Bič Project (predkapela Steve Misik & Co.)
Cena: 17,00 €
Miesto: Hradný areál / Várudvar
Podhradská 600/14
986 01 Fiľakovo
Zobraziť na mape